Zadzwoń

Schody sztycowe

Nazwa tego rodzaju konstrukcji pochodzi od pionowych elementów, którymi łączone są stopnie. Typowy dla tej odmiany brak policzków oraz dopasowane, pionowe tralki balustrady dają efekt lekkiej i wytwornej konstrukcji, która nie przytłacza pomieszczenia.

Sztyce (inaczej zwane bolcami) oraz tralki balustrady wykonywane są ze stali nierdzewnej lub drewna. Często wybieraną odmianą są też schody sztycowo-policzkowe. W tej konstrukcji po jednej stronie stopnie łączone są bolcami, a z drugiej wpuszczane są w przyścienny policzek. Takie rozwiązanie zwiększa stabilność całej konstrukcji.

W przypadku schodów tego typu świetnie sprawdza się gięta balustrada. Jej fantazyjny kształt sprawi, że schody sztycowe nie tylko będą pełnić funkcję praktyczną, lecz także staną się niekwestionowaną ozdobą salonu bądź każdego innego pomieszczenia, w którym zostaną postawione.

W naszych projektach najczęściej wykorzystujemy drewno jesionowe, bukowe i dębowe a także szereg gatunków egzotycznych. Drewno z drzew liściastych w konstrukcjach samonośnych tego typu sprawdzi się najlepiej ze względu na jego twardość i wytrzymałość. Zapraszamy do konsultacji – w przygotowaniu projektu weźmiemy pod uwagę dostępne miejsce, wystrój pomieszczenia, w którym postawiona ma zostać konstrukcja oraz oczywiście wymagania naszych Klientów.

Nasza firma działa głównie na obszarze Polski południowej (woj. małopolskie, śląskie) m.in. Andrychów, Wadowice, Kęty, Kalwaria Zebrzydowska, Bielsko-Biała, Kraków, Oświęcim, Żywiec, Cieszyn, Pszczyna, Tychy, Katowice i nie tylko... Czekamy na Ciebie!